Mehmet AŞÇI

Danışman


[email protected]

Dr. Mehmet Aşçı, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı ve eğitimine Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi'nde devam etti. Yüksek lisansını ve ardından Siyasal Bilimler Fakültesi'nde doktorasını en yüksek derece ile bitirerek 2010 yılında Türkiye'ye döndü. Çeşitli şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunduktan sonra, şu anda Panthéon Hukuk Bürosu'nda Yönetici-Danışman olarak görev yapmaktadır.

Avrupa mevzuatı konusunda derin bilgi birikimine sahip olan Aşçı, özellikle Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın getirdiği tüm değişiklikleri yakından takip eder. Lider Türk ve uluslararası şirketlere, değişen hukuki düzenlemeler ve standartlar nedeniyle karşılaşabilecekleri kısıtlamaları aşarak ticari faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamaları için sürdürülebilirlik stratejileri geliştirmeleri konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu sayede danışanları, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşırken, bu alandaki yenilikçi çözümleri ilk benimseyenler arasında yer alarak piyasada güçlü bir konuma ulaşabilirler.

Dr. Mehmet Aşçı, çalışmalarında özellikle Afrika kıtasına özel bir ilgi göstermektedir. Gelecek yüzyılda Afrika'nın sunabileceği fırsat ve riskleri analiz ederken, saygın Türk ve uluslararası şirketlere yatırım stratejileri ve pazar giriş koşulları üzerine danışmanlık yapmaktadır. Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Senegal, Fildişi Sahili ve Kongo gibi ülkeleri yakından takip eden Türkiye'deki az sayıdaki uzmandan biri olarak, müşterilerinin bu ülkelerdeki çıkarlarını en üst düzeyde koruyacak güncel tavsiyelerde ve uyarılarda bulunmaktadır.

Dr. Mehmet Aşçı, gelecekte Afrika kıtasındaki sürdürülebilir kalkınma projelerine daha fazla katkıda bulunmayı, yeşil teknolojilerin benimsenmesini teşvik ederek küresel çevre sorunlarına pratik çözümler sunmayı hedeflemektedir. İş dünyasının somut sorunlarına uzmanlık alanlarında çözüm üreterek daha temiz bir Dünya ve daha zengin bir Afrika yaratılmasına katkı sağlayan şirketlerin çıkarlarını korumak için azimle çalışmaktadır.