Yalım TURAN

Avukat 

Baro
İstanbul Barosu
 
Yalım Turan, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Sorbonne Hukuk Fakültesi’nde devam etmiş; Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku lisans eğitimi ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanındaki lisansüstü eğitimini bu üniversitede tamamlamış, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Türk hukuku denklik diplomasını almıştır. Anadili seviyesinde Fransızca ve ileri seviyede İngilizce bilmektedir.
 
Yalım Turan eğitim hayatını tamamladıktan sonra yurt dışında ve ağırlıklı olarak uluslararası ticaret hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra saygın bir türk şirketinin Cezayir’deki hukuki işler sorumluluğunu üstlenmiş ve bu ülkede üç yıl boyunca yerleşik olarak değişik aşamalardaki birçok altyapı ve yatırım projesini takip etmiştir. 2015 yılında aynı firmanın İstanbul merkez ofisine geçerek, tüm yurt dışı projelerinden sorumlu uluslararası hukuk müşavirliği görevini sürdürmüştür. 
 
Kasım 2016'dan bu yana kendi hukuk bürosu adına çalışan Yalım Turan; bireysel yatırımcılar, seçkin şirketler ve devlet kurumlarından oluşan yerli ve yabancı müşterilerine yatırımları ve çeşitli hukuki süreçleri üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar, 3 kıta, 4 ülkede 14 ayrı uluslararası altyapı projesinde hukuki koordinatör ve avukat olarak aktif hizmet sunmuştur. 
 
Yalım Turan, müvekkillerine başta Fransa, İsviçre, Cezayir ve Fas olmak üzere yurtdışında ve Türkiye'de, iş ve yatırımları üzerine hukuki hizmet vermeye devam etmektedir.