YABANCI YATIRIMLAR / KUZEY AFRİKA

Kuzey Afrika Yatırım Hukuku

Kuzey Afrika, Türkiye’ye coğrafi yakınlığı ve yüksek ekonomik büyüme rakamlarıyla Avukatlık Büromuzun hedef bölgelerindendir.  

 

Fas Krallığı 

Fas Krallığı serbest piyasa ekonomisi ve istikrarıyla yabancı yatırımcıların gözde ülkelerindendir. Ülke yabancı yatırımcıları teşvik etmekte ve Fas’a gelmeleri için kolaylıklar sunmaktadır.

Pantheon Avukatlık Bürosu olarak Fas’ta halen büyük ölçekli yatırımların hukuki takibini sürdürmekteyiz. 

Edindiğimiz bilgi birikimiyle müvekkillerimizi en doğru yatırım planlamasını yapmaları, yabancı yatırımcılara sunulan teşvik ve kolaylıklardan azami ölçüde faydalanmaları konusunda hizmet vermekteyiz. Fas’ta 2015 yılından bu yana varlık göstermekte olup, saygın, çalışkan ve dürüst Faslı avukatlarla çalışmaktayız. 

Fas Krallığında verdiğimiz hizmetlerde prensip olarak her işi titizlikle bizzat takip etmekte avukatlık ofisimizde çalışan Fransızca ve Arapça bilen avukatlarımızla Faslı yerel avukatların verdiği hizmete destek olmaktayız. 

Müvekkillerimize; ortaklık görüşmelerinde, başta bakanlıklar ve yatırım ajansıyla olmak üzere teşvik ve muafiyetler konusundaki görüşmelerinde, merkezi, bölgesel idarelerle olan görüşmelerinde, ortaklık sözleşmeleri yazımı ve müzakeresinde, şirket ana sözleşmeleri yazımı ve müzakeresinde, hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.  

 

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti 

Cezayir, Pantheon Avukatlık Bürosunun en tecrübeli olduğu ülkelerdendir.  İstanbul Ofisimizde Cezayirli saygın meslektaşlarımız çalıştığı gibi Pantheon Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortağı Avukat Yalım Turan da uzun yıllar Cezayir’de yaşamış, bu sırada Cezayir’in gerek alt yapı gerek endüstriyel yatırım projelerinde hukuki danışmanlık hizmeti sunmuştur. Takip ettiği yatırım projelerin bazıları özel şirketler arasındaki işbirlikleri bazılarıysa kamu özel sektör ortaklıklarıdır. Bu sebeple Cezayir’in hem konuyla ilgili yasal mevzuatını, hem de işleyişi tecrübe etmiştir. Avukatlık Büromuz bu ülkedeki farklı şehirlerde farklı projelerde çalışmış bu şehirlerdeki meslektaşlarıyla gerçek bir bağ kurmuş çok büyük bir deneyim biriktirmiştir. 

Bu birikimimizle müvekkillerimize; ortaklık görüşmelerinde, başta yatırım ajansıyla olmak üzere teşvik ve muafiyetler konusundaki görüşmelerinde, merkezi, bölgesel idarelerle olan görüşmelerinde, ortaklık sözleşmeleri yazımı ve müzakeresinde, şirket ana sözleşmeleri yazımı ve müzakeresinde, hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.  

Avukatlık Büromuz müvekkilleriyle her zaman doğrudan ve direk bir iletişim kurmayı ilke edinmiştir. Cezayir’de edindiğimiz tecrübeyle neyin ne şekilde olabileceği kadar neyin olamayacağını da öngörebilmekte ve müvekkillerimizi olası riskler konusunda uyararak çıkarlarını en üst düzeyde korumayı hedeflemekteyiz.